SIKORA EMIL

Narodil jsem se a celý svůj dosavadní život žijí v Jablunkově. S výtvarnou fotografii jsem začal pracovat až po příchodu do fotoklubu Jablunkov v roce 1988. Rovněž pod hlavičkou fotoklubu jsem vystavoval své fotografie na řadě výstav, jak v Jablunkově, tak i na řadě míst nejen České republiky. Pracuji s černobílou i barevnou dnes již jen digitální fotografii. Hlavním cílem mého fotografování je zachytit prchavé okamžiky. Nefotím sice nijak dobře, ale doháním to tím, že fotím rád. Světlo je mým stavebním materiálem, zhmotňuji ho a vytvářím prostor klidu. Kdyby člověk nezavřel oči, neviděl by nakonec to, co stojí za pohled, věřím, že můj zapal pro fotografii výdrži po celou dobu, co budu schopný sledovat svět hledáčkem fotoaparátu.

Zobrazit
Skrýt